نور (light)

در صنعت روشنایی نیز همانند دیگر صنایع مفاهیم و اصطلاحات خاصی وجود دارد که آشنایی با آنها ، اولین قدم برای طراحی یک سیستم نور پردازی مناسب است.

نور (light)

نور بخش کوچکی از  طیف الکترومغناطیسی است که در محدوده طول موجی 380  تا 770 نانومتر و بین امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز قرار دارد. این بخش از طیف الکترومغناطیسی می توان با چشم تشخیص داد زیرا انرژی تابشی آن به اندازه است که سلول های میله ای و مخروطی چشم را تحریک می کند و یک تصویر قابل درک می سازد. نور سفید، طیف پوسته ای از طول موج های مختلف است که با عبور از یک منشور تجزیه می شود و چشم انسان قادر است آن ها را جدا از هم تشخیص دهد. منبع الکتریکی نور، انرژی الکتریکی را به انرژی الکترومغناطیسی (به طور عمده، به شکل تابش مرئی ) تبدیل می کند.

نوری که ما آن را می‌بینیم بخشی از انرژی خورشید است که چشمان ما قادر است آن را تشخیص دهد. هنگامی که نور بین دو مک.ان (از خورشید به زمین یا از یک چراغ قوه به سوی پیاده‌رو) حرکت می‌کند، انرژی بین این دو نقطه نیز به جریان در می‌آید. انرژی به شکل امواج (شبیه به امواج دریا، حدود 100 میلیون بار کوچکتر) حرکت می‌کنند. این امواج الگویی ارتعاشی از امواج الکتریکی و مغناطیسی هستند که ما آن‌ها را انرژی الکترومغناطیسی می‌نامیم. در حقیقت این دو موج الکتریکی و مغناطیسی به یکدیگر عمود بوده و با سرعت نور منتقل می‌شوند

Netlight


NETLIGHT
💡 اولین مرجع تخصصی روشنایی و نورپردازی ایران 💡تاسیس ۱۳۹۳
💻Telegram: T.me/netlightnews
👩‍💻@dialux_lightingdesign
00982122383912
00989213219265www.t.me/netlightnews

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *